اطلاعیه

بسمه تعالی
بعد از گذراندن دوران رکود و برداشته شدن رای نظارتی این مرکز که از سوی سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی به علت کمبودها و مشکلات مرکز وجود داشت به لطف خدا با تغییر شرایط و برداشته شدن رای نظارتی و پویا شدن مرکز برای پذیرش مهر ماه ۱۳۹۸ تعداد رشته ها از ۵ رشته به ۱۶ رشته ،۹ رشته در مقطع کاردانی و ۷ رشته در مقطع کارشناسی به ثبت رسیده و مجوز صادر گردید .
از ۹ رشته کاردانی ۴ رشته جدید و از ۷ رشته کارشناسی نیز ۴ رشته جدید اضافه گردید که برای اولین باربه مرکز اختصاص یافت
همچنین مجوز دوره کوتاه مدت (تک پودمان)اتوکد نیز برای اولین بار با این مرکز تخصیص داده شد که که ۵۰ نفر از کارمندان شهرداری و تعدادی از دانشجویان مرکز هم در این دوره ثبت نام نموده اند .
رشته های تخصیص مرکز در راستای ماموریت مرکز بوده و کاربردهای فراوانی نیز دارند ،بعضی از این رشته ها حتی برای افراد دارای تحصیلات عالی نیز کاربرد داشته و می تواند تاثیر به سزایی در زندگی روزمره داشته باشد ، که عبارتند از :
۱-امدادو نجات شهری که هر شهروند نیازمند آموزشهای هنگام بحران می باشد . این گرایش در بالا بردن سطح آگاهی و مدیریت بحران را خواهد داشت . در این رشته علاوه بر کارمندان واحد آتش نشانی ، اعضای رسمی و افتخاری هلال احمر ، بسیجیان ، افراد عادی نیز می توانند شرکت کنند .
۲-تربیت مربی حقوق شهروندی که در این گرایش با افزایش سطح آگاهی شهروندان از حقوق خود در زندگی شهری با قوانین متعدد و جاری در روابط اداری ، مجموعه قوانین شهرداری و شورای شهر و … آگاهی خواهند یافت .
۳-مهندسی محیط زیست که در این رشته دانشجو با روشهای بازیافت پسماند ، آشنایی با انواع پسماند و تجهیزات مربوطه آشنایی پیدا کردهع و در روند زندگی اجتماعی و خانوادگی نیز تاثیر گذار خواهد بود . با توجه به شرایط اقلیمی و زمین شناسی شهر رودهن این تخصص بسیار مفید و ارزشمند بوده و باعث افزایش آگاهی با انواع بیماریهای میکروبی از دفع نا صحیح پسماند خواهد بود و تاثیر در فرهنگ سازی عدم انتشار فاضلاب خانگی در سیستم شهری خواهد بود .
۴- از دیگر رشته های جدید رشته ترمیم و مرمت بافتهای فرسوده می باشد که با توجه به بافتهای قدیمی و فرسوده که با توجه به بافتهای قدیمی و فرسوده فراوان در شهر تهران و شهرستانها و استانهای همجوار می تواند بازار کار بسیار خوبی را ایجاد نموده و سبب رونق اقتصادی گردد .
رشته های موجود مرکز عبارتند از :
کاردانی
۱-کاردانی روابط عمومی
۲-کاردانی تربیت مربی آموزشهای شهروندی
۳-کاردانی امداد و نجات شهری
۴-کاردانی نقشه برداری کارگاهی
۵-کاردانی فنی شهرسازی
۶-کاردانی فنی معماری داخلی
۷-کاردانی فنی معماری شهری
۸-کاردانی فناوری اطلاعات – خدمات الکترونیک شهر
۹-کاردانی فنی عمران – نگهداری و مرمت ساختمان
کارشناسی
۱-کارشناسی روابط عمومی – رفتار اجتماعی و افکار سنجی
۲-مهنسی فناوری محیط زیست – بازیافت پسماند
۳-مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
۴-مهنسی حرفه ایی معماری – طراحی محیط بیرونی
۵- مهندسی حرفه ایی معماری- طراحی محیط داخلی
۶- مهنسی فناوری معماری – طراحی و نوسازی بافتهای فرسوده
۷-مهندسی فناوری اطلاعات – خدمات رایانه ای در شهرداری
با توجه به ایده ال شدن شرایط مرکز رودهن قابلیت تخفیف و تقسیط شهریه نیز فراهم گردیده است .
از طرفی ثبت نام مقطع کاردانی از ۲۷ مرداد ماه و ثبت نام کارشناسی از دوم شهریور ماه در سایت Sanjesh.org یا با مراجعه به مرکز علمی کاربردی شهرداری رودهن امکان پذیر خواهد بود .

نظر شما !!